Який пакет документів потрібно зібрати для Prozorro?

Який пакет документів потрібно зібрати для Prozorro?

Для участі в будь-якому аукціоні важливо повністю позначити документацію, а за відсутності відповідних документів дозволяється отримати відмову в будь-якій заявці. Система повинна бути абсолютно зрозумілою, тому цифрова торгівля є дуже важливим аспектом, який не можна пропустити. Кожен повинен зібрати повний пакет «тендерної документації», адже саме замовник може використати його для спеціальної підготовки перед продажем. 

Слід звернути увагу на наступну інформацію, котра повинна міститися в документах:

  • змістовні кваліфікаційні критерії.
  • аспекти технічної сторони, послуги та обсяги.
  • про місця розташування, а також розмір.
  • про доставку товарів і надання послуг.
  • пропозиції і дати.
  • про вартість у будь-якій грошовій одиниці.
  • про мову, яка буде зручною для всіх.
  • про процес і пропонувати відповідно до терміну.
  • тендерні пропозиції повинні бути узгоджені в обсязі.
  • введіть інформацію про осіб, у тому числі посади та адреси.

Процес підписання договору

При надпорогові закупівлі договір складається і укладається в системі Prozorro. Переможцю тендеру надається можливість укласти договір із замовником протягом 10 днів після прийняття рішення про укладення договору. У ці дні є можливість оскаржити рішення клієнта.

Для допорогових закупівель ця вимога не виконується. Крім того, договір підписується поза системою Прозорро.Продажі, а оскарження рішення клієнта можливе протягом 2 днів. Претензії щодо надпорогових закупівель розглядаються адміністрацією Антимонопольного комітету України, а позовні вимоги щодо допорогових закупівель – Комісією, яка розглядає звернення.

Важливим моментом при оскарженні рішень, пов’язаних із надпороговими закупівлями, є те, що в разі надходження претензії аукціон механічно припиняється до його розгляду та прийняття рішення. Коли надпорогові закупівлі оскаржуються, торги продовжуються.

На сайті Української енергетичної біржі існує безліч вигідних пропозицій sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property. Кожен учасник може підібрати для себе найвигідніший варіант.

Продаж деревини на УЕБ

Аукціони проводитимуться зі збільшенням вартості. Якщо її ніхто не подолає, то аукціон знову проводиться тільки зі зниженням первісної вартості. Вона не повинна бути нижчою за ціну деревини. Також учасники аукціону зобов’язані доплатити 10% передоплати, згідно з договором купівлі-продажу, який був укладений. Так коментують у Міненерговугілля. Цей пілотний план розпочався 1 лютого 2020 року. Це не стосується продажу деревини відповідно до Закону про державні закупівлі національної безпеки та оборони.

За допомогою інформаційного повідомлення, надісланого на мобільний телефон, електронну пошту або веб-сайт, підприємець дізнається про початок аукціону. Якщо вас зацікавила пропозиція, вам потрібно зайти в індивідуальний обліковий запис і подати свою пропозицію. Після закінчення аукціону система показує ціни, а учасники залишаються незнайомими. Зрозуміти, що таке система Прозорро.Продажі і як з нею працювати, досить легко, адже насправді має місце зворотне призначення ставок. Іншими словами, аукціон з метою зменшення вартості є зменшенням.

Необроблена деревина буде продана лісгоспами екстраординарно на онлайн-аукціоні. Про це повідомляє Міністерство енергетики та охорони навколишнього середовища. Деталі повідомлення розміщені на сайті міністерства, а конкретно в наказі від 04.12.2019 р. № 1178 «Про впровадження пілотного плану проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини», прийнятий Кабінетом Міністрів.

Зазначається, що цим указом визначено порядок реалізації пілотного плану проведення електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини. Локація вважає, що дерево буде продаватися в системі електронної комерції Прозорро.Продажі та інших онлайн-аукціонах. У них мають право брати участь громадяни України, а також юридичні особи — резиденти та іноземні адвокати.

Що ще можна купити в системі Прозорро

Земельні торги проводитимуться на універсальному електронному торговому майданчику у формі електронного лоту в режимі онлайн у мережі Інтернет, за результатами яких буде укладено договір купівлі-продажу, оренди земельної ділянки. 

Переможець аукціону – той, хто запропонує найбільшу ціну за ділянку товару або найбільшу плату за користування ділянкою, встановлену у процесі торгів на землю (ціноутворення).

Особа, яка бере землю в оренду, за законом може володіти орендованою земельною ділянкою, і отримує переважне право викупу її у власність під час продажу ділянки, але з умовою сплати ним ціни, за якою ця земельна ділянка продана. При здійсненні продажу через електронні аукціони – якщо цінова пропозиція орендаря рівна або перевищує пропозиції, заявлені учасниками торгів.