Як проходить підготовка до проведення торгів в ПроЗорро

Як проходить підготовка до проведення торгів в ПроЗорро

Проведення електронних торгів є досить складною процедурою, що потребує серйозних затрат по часу. Багато залежить від того, що саме є предметом торгів, хто є організатором та якою є мета проведення самої процедури. В будь-якому випадку, організатор повинен пройти декілька основних етапів підготовки, без яких проведення торгів не є можливим.

Варто зазначити, що це стосується всіх напрямків в торгах, незалежно від того, що саме буде на них реалізовуватися. Особливу увагу хотілось би загострити на продажі земельних ділянок. Починаючи з 2021-го року цей напрямок почав особливо стрімко розвиватись і основна причина тому – це зняття мораторію на продаж землі.

Ви можете більш детально дізнатись як подібні лоти реалізуються на першій українській товарній універсальній біржі, якщо перейдете за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063. Тут ви зможете знайти для себе багато корисної та актуальної інформації, яка справді може вам знадобитись в майбутньому.

Що входить в процедуру підготовки до проведення земельних торгів

Є декілька основних етапів, які є справді важливими і тому саме на них рекомендується акцентувати свою увагу користувачам, які зацікавлені в тому, щоб реалізувати земельні ділянки на електронних торгах.

 • Першим кроком є узгодження та утвердження законодавством відповідного проекту, на основі якого й буде відбуватись відвід земельної ділянки;
 • Важливим моментом є наявність державної реєстрації земельної ділянки, без якої у вас не буде можливості виставити такий лот на продаж;
 • Ще однією умовою є наявність додаткової реєстрації права на продаж земельної ділянки;
 • Також, вам потрібно отримати відповідну виписку, що вказує на те, що була проведена грошова оцінка земельної ділянки, на основі якої і буде відбуватися продаж або ж здача в оренду вашого майна;
 • Формування стартової вартості майна – тут важливо розуміти, що ця сума не може бути нижчою за той показник, що був визначений експертною оцінкою;
 • Останнім кроком є визначення виконавця, який візьме на себе відповідальність за виконання взятого замовлення та буде діяти виключно в рамках чинного законодавства.

Варто нагадати, що підготовка до реалізації земельної ділянки – це процес, який оплачується виключно самим організатором процедури. 

Що стосується учасника, який має бажання ввійти до переліку претендентів на перемогу в торгах, то його обов’язок полягає в тому, щоб вчасно сплатити відразу два внески, це:

 1. Гарантійний;
 2. Реєстраційний.

Розмір реєстраційного внеску формується саме організатором торгів, але в законі прописані чіткі обмеження по максимальному показнику цього внеску і замовник не має права обходити ці обмеження.

Що стосується гарантійного внеску, то зазвичай його сума не перевищує 5% від стартової вартості земельної ділянки, що виставляється на торги. У випадку, якщо учаснику не вдається отримати перемогу в боротьбі за лот, він отримує свій гарантійний внесок назад.

Важливо зазначити, що отримати шанси на перемогу в земельних торгах можна лише в тому випадку, якщо дотримуватися всіх вимог та правил, що прописані в чинному законодавстві. Всі торги, аукціони й тендери, що проходять не електронних майданчиках, акредитованих в ПроЗорро, діють в рамках чинного законодавства і це потрібно обов’язково брати до уваги.

Переваги проведення держзакупівель в ПроЗорро

Починаючи з 2015-го року всі державні установи, організації і навіть комунальні організації були зобов’язані проводити закупівлі, з використанням системи ПроЗорро. Це стосується всіх компаній, які частково або використовуються бюджетне фінансування.

Насправді, формат електронних тендерів в системі ПроЗорро має багато переваг і виглядають вони наступним чином:

 • Зручність – для того, щоб взяти участь в закупівлі, потрібно мати при собі лише телефон і доступ до інтернету;
 • Прозорість – кожен, хто хоче детальніше дізнатися про хід торгів та їх результати, може це зробити, навіть не проходячи реєстрації на сайті;
 • Конкуренція – всі учасники, які подають свої заявки, знаходяться в рівних умовах і мають однакові шанси на перемогу;
 • Доступність – взяти участь в державних замовленнях можуть всі компанії, починаючи з фізичних осіб і закінчуючи юридичними компаніями.

Система державних закупівле в ПроЗорро постійно модернізується і стає все більш інноваційною. 

Важливо зазначити, що за основу все ще беруться норми діючого законодавства і всі ці моменти потрібно брати до уваги. Щоб не бути дискваліфікованим і мати можливість боротись за перемогу в торгах потрібно завжди діяти в рамках чинного законодавства.