Продаж деревини та іншого майна на Прозорро.Продажі

Продаж деревини та іншого майна на Прозорро.Продажі

Міністерство енергетики України в 2020 році розпочало проект, направлений на легалізацію ринку деревини та забезпечення захисту довкілля. З лютого минулого року необроблена деревина в Україні продається виключно на відкритих онлайн торгах. Це стосується тих лісових господарств, які продають щорічно понад 25% своїх запасів.

Будь-хто бажаючий може переглянути лоти на Прозорро.Sale та прийняти участь у торгах, так як вони є відкритими для усіх. Придбати українську деревину різних сортів та класів можуть як малі підприємці та фізичні особи, так і представники великого бізнесу. При чому усі учасники аукціону будуть змагатися між собою на рівних умовах.

Як стати учасником торгів

Для участі в електронному аукціоні щодо продажу деревини чи будь-якого іншого виду держмайна, потрібно скористатися одним з торгівельних майданчиків. Це спеціальні сайти, що виконують інформаційну, торгову, організаційну та маркетингову функцію. Тобто саме тут здійснюється купівля та продаж держмайна та майна, що належить до комунальної форми власності.

Для того щоб стати учасником змагань за право придбати цікавий лот, потрібно зайти в особистий кабінет електронного майданчику, обрати потрібний товар на подати заявку на участь. Також обов’язковою буде сплата гарантійного внеску.

Торги проводяться найчастіше по англійській схемі на підвищення вартості лоту (англійську аукціони), але також є і голландські торги на пониження ціни.

Що можна придбати на Прозорро.Продажі

Наразі в цій системі продається усе. Тут можна придбати дрібну побутову техніку, меблі, деревину, металобрухт, кредитні портфелі, нерухомість, автомобілі та багато чого іншого. Цей проект був створений для того, щоб допомогти державі побороти корупцію, яка багато років панувала на ринку держмайна. Завдяки нововведенню вже вдалося ліквідувати велику кількість тіньових схем з продажу деревини, нерухомості, земельних ділянок та іншого.

Принцип роботи системи електронних торгів

Сама система Прозорро.Продажі представляє собою центральну базу даних лотів, що виставляються на електронних торгівельних майданчиках по всій країні. Ці майданчики акредитовані системою і під’єднані до її бази даних. Завдяки цьому при появі лоту на одному з майданчиків, він буде відображатися і на інших. Почитати про електронні торгівельні платформи можна тут https://sale.uub.com.ua/about.aspx.

Чому система така популярна

Головна перевага Прозорро.Продажі – це забезпечення чесних, відкритих та прозорих торгів майном будь-якої форми власності. Цій системі довіряють покупці з усього світу, так як тут немає місця для корупції та змов. Відбір переможців здійснюється автоматично без втручання людей, тому ніякого впливу на результат торгів бути не може. Ця система допомагає покупцям та продавцям знайти один одного, а їх взаємодія буде відбуватися відкрито та чесно. Спостерігати за тим, як проходять торги, можуть усі бажаючі. Зазвичай серед них є і представники преси та органів контролю.