Котирування на біржі природного газу. Середній і довгостроковий

Котирування на біржі природного газу. Середній і довгостроковий

Цілеспрямованість нашої діяльності базується на формуванні українських цінових брендів на джерела енергії за умови забезпечення необхідної мобільності та використання біржового інструменту, який усуне всі корупційні схеми та неконтрольоване зростання цін на енергоносії. У реальному часі Товарна біржа «Українська енергетична біржа» www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/ є ексклюзивним джерелом біржових цін на природний газ.

Ціна на відкритому газовому ринку в Україні формується на основі торгів Української торгової біржі УЕБ щодо певного джерела.

Для населення України вартість кубічного метра газу формується на основі ринкової вартості щомісяця або в межах фіксованих витрат. Крім того, ціна залежить від тарифів на доставку, націнок на товари, які встановлюються більш ретельно не виробниками, а підрядниками.

Через прозорість формування ринкових цін є дані про використання показників біржи УЕБ глобальними аналітичними агентствами.

Інформація про середню вартість природного газу

За результатами електронних біржових торгів на УЕБ 20 січня 2021 року середню ціну на газ із щомісячного джерела можна розрахувати, поділивши загальну вартість усіх контрактів з ПДВ, що були укладені на Товарній біржі «Українська енергетична біржа» за певним видом товару кількість продажів і покупок цього джерела в розрізі укладених контрактів протягом кожного строку його продажу.

Розрахувати ціну дозволяється за такою формулою:

Вартість газу = (показник ціновий (євро / МВт річний) + середня вартість транспортування газу в Європі (3 євро / МВт річний)) * 10,62 (коефіцієнт конверсії МВт річний у кубометрах)) * Курс НБУ євро + (4, 45 (тариф на доставку) * 1,45 (коефіцієнт щоденній) * Курс НБУ на потрібну дату) + ПДВ

Середня вартість щомісячного джерела природного газу

На газовий період (місяць) поставки або продажу за результатами електронного аукціону на Товарній біржі УЄБ до початку необхідного газового місяця згідно з Постановою КМ від 5.06.2019 за номером 485, який регламентує внесення змін до Постанови від 3.04.2019 № 293. Ціна газу за останні 6 місяців варіювалась від 4400,45 грн / тис. Куб. М (без ПДВ) до 5911,43 грн / тис. Куб. м. (з урахуванням ПДВ).