Електронні системи закупів

Електронні системи закупів

Сьогодні помітний значний прогрес у прозорості та зменшенні ймовірності антиконкурентних торгів з корупційною складовою. Досконалість Прозорро.Продажі помітна навіть на міжнародному рівні. В результаті з’єднання бірж та електронних платформ, акредитованих у системі Prozorro, вдалося досягти середовища, коли державні закупівлі здійснюються через цілісну електронну платформу. Усі учасники зобов’язані ознайомитися з умовами тендеру, процедурою торгів, списком учасників та представленими цінами.

Основні особливості та недоліки

Електронна торгова платформа допомагає знищити корупцію, запобігти дискредитації конкуренції окремих контрагентів, а також робить перед надсиланням максимальну прозорість кожного процесу.

Система оплати за участь у процедурі закупів робить ProZorro фінансово непривабливою для великого кола потенційних учасників. Якщо ціна процедури торгів є відносно низькою, тоді підприємці очікують супутніх витрат. Вони зобов’язані надати всі документи, подати фінансові гарантії для участі в аукціоні.

Слід зазначити, що процедура оскарження закупівлі є досить складною. Терміни надання таких послуг чітко не вказані, але запит планується виправити.

Будь-яка трансформація України, занурена корупцією протягом багатьох років, вимагає часу та випробувань. Те саме стосується електронної системи закупів ProZorro, лише її недоліки на законодавчому рівні. В результаті подальших етапів здійснення системних перетворень корупційні процеси в державі методично викорінюються.

Незважаючи на недоліки, доступ, використання та участь у системі досить легко організувати. Для участі в Асоціації вам знадобиться найменший пакет документів.

Беручи участь в аукціоні, клієнти повинні самостійно перевіряти інформацію з відкритих державних реєстрів. Пропозиція успішно подається в Інтернеті з будь-якого місця. Витрати на логістику та час, пов’язаний з підготовкою та доставкою документів, повністю відсутні. Всі користувачі можуть розраховувати на своєчасну підтримку кваліфікованих експертів.

Асоціація бірж та електронних платформ aeaep.com.ua створює конкурентні дані, за підтримки яких дозволяється продавати майно. Для цього в процесі беруть участь різні торгові платформи. Будь-який учасник може приєднатися до Prozorro на однакових умовах.